אודות

הצורך ליצור היה תמיד חלק מחיי, בחרתי באמנות היחסים עם החומר ודרכו ליחסים עם עצמי ואחרים.

שמי מיכל אשל אני נשואה ואם לשניים תושבת כפר ורדים אשר בגליל המערבי. אני עוסקת בתחומי יצירה המשולבים ומשפיעים זה על זה: קדרות, פיסול וציור. לימודיי האקדמאיים היו באוניברסיטת ניו אורלינס לואיזיאנה שבארה"ב, במגמת פיסול והדפס. בארץ למדתי קדרות בהנחייתה של הקדרית נורית רוטשילד והשתתפתי בתערוכות קבוצתיות ובירידים כולל יריד "נגיעות בחומר" בכפר ורדים.

העבודה בחומר, על גווניו השונים, מרתקת ומאתגרת אותי ואני בוחרת לעבוד בטכניקות ובחומרים שונים עד קוטביים, החל מעבודה פיסולית גדולת ממדים ועוצמתית דרך בניית כלים שימושיים באובניים ועד לעבודה עדינה בפורצלן.

הגליל בעוצמתו ובפשטותו מהווה לי מקור השראה ליצירתי וביצירותיי אני מביאה לידי ביטוי את ההוויה הגלילית והחיבור לטבע והחי באזור. בניית כדים גדולים באובניים ופיסול חופשי יהיו תמיד כרוכים זה בזה. אני יוצרת בטכניקת חריטה וגריעת חומר, לדוגמא של עיזים שהן חלק בלתי נפרד מהגליל. הפיסול הינו נרטיבי ומייצג חיים שלמים הנמצאים בתוכי.

אלמנט נוסף הוא החיבור לנשיות על תפיסתה הרחבה. דמות האישה ותפקידה באה לידי ביטוי בבנייה פיסולית בפורצלן של "גרציות" פעמון. "גרציות" אלו מתאפיינות ברכות, עדינות וקווים מעוגלים ופרטים מרובים.

הכלים השימושיים אותם אני יוצרת משלבים טכניקות מרובות של חריטה ודימויים הלקוחים מעולמי הפנימי. דימויים אלו יוצרים רפרטואר מגוון של כלים.

בשנים האחרונות בחרתי להתמקד בציור ודרך יצירותיי אני מספרת סיפור ומחוברת להיסטוריה של עמינו ולנוף הגליל. 

דילוג לתוכן